Çevreye Duyarlılık
Çevreye ve yasalara karşı duyarlılığı gereğince, iş ile ilgili çevreye verdiği etkiyi mutlaka ölçümler.
Müşteri Memnuniyeti
Biz, yürüttüğümüz her bir projede müşterilerimizin çözüm ortağı ve ekiplerinin bir parçasıyız.
Kalite
Etik kimliğimizden ve kurumsal değerlerimizden ödün vermeden yapılan her iş, yapılabilecek en iyi şekilde tamamlanır.
Çalışan Memnuniyeti
Her bir çalışanımız bizim için değerlidir ve onların sağlığı, güvenliği adına sıfır iş kazası hedefi ile çalışılır.
 BAŞKAN'IN MESAJI

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN MESAJI

Çiftlikköy , sahip olduğu coğrafi yapısıyla ve içinde bulundurduğu zenginlikleriyle bölgenin en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Bu eşsiz şehre ve hemşerilerimize layık oldukları hizmeti sunabilmek için , iştirak şirketimiz olan ZİRVEKENT A.Ş. ile gece gündüz demeden çalışıyoruz. 

Değerli Çiftlikköylüler, hedefimiz Çiftlikköy'ü modern, 24 saat yaşanabilir, temel sorunlarını çözmüş bir kent haline getirmek. Sizlerin de bu zorlu ve kutsal görevde bizlere vermiş olduğunuz destek, pozitif yaklaşım ve gösterdiğiniz takdir moralimizi yükseltiyor, iş yapma şevkimizi artırıyor.

Çiftlikköy'ün sorunlarını odak belediyecilik anlayışı ile birer birer çözmeye başladık. Sahilimiz güzel oldu, ikinci etap projemizle birlikte kordonumuzu yaklaşık 900 metre daha uzatarak bu konforu zamanla tüm kıyı kesimine yaymayı planlıyoruz. Sahilimize bir de Engelsiz Kafe yaptık. 90 ton çeliğin kullanıldığı bu yapı özellikle her yaştan vatandaşlarımızın rahatça kullanabileceği şekilde dizayn edildi. Rengarenk iç ve dış dizaynı ile cıvıl cıvıl, yeni Çiftlikköy'ü, vizyonumuzu ortaya koyan bir anlayışı da sergilemek istedik. Engelsiz Kafe sadece yaz sezonunda değil, yılın 4 mevsiminde halkımız buradan en güzel şekilde faydalanıyor.

Öte yandan çok önem verdiğimiz 15 Temmuz Şehitler Kavşak Projesi'nin çalışmaları da tamamlandı. Öte yandan da büyük eksikliğini yaşadığımız çok amaçlı düğün salonumuzu da tamamladık. Parklarımızın yenilenmesi tamamlanıp aydınlatıldı. Çocuklarımızın mutluluğunu, güvenini önemsiyor, onlara verdiğimiz değerin geleceğimize verdiğimiz değer olduğunun bilinci içerisinde hareket ediyoruz.

Alt yapı sürecinde vatandaşlarımıza rahatsızlıklar verdik, fakat çalışmaların tamamlanması ile ilçemizin birçok sorundan kurtulmuş olacak. Biz daha ilk dönemimizde birçok belediyenin kaçındığı altyapı sorununa el attık. Çünkü biz günü kurtarma peşinde değiliz. Biz ise kenti sarıp sarmayalayan 132 kilometre uzunluğunda yüksek kaliteli HDPE su borular ile vatandaşımızın evine sağlıklı ve kaliteli suyun ulaşmasını sağladık. Böylece üst katlara çıkmayan su sorunu da ortadan kalkmış oldu. Bu bağlamda sıkıntılı bölgelerde yağmur suyu kanalları yaptık, 1.200 km’lik bölümde elektrik hatlarımızı yer altına aldık. 

Öte yandan yol, kaldırım, bordür döşemeleri gibi rutin işlerimizi aksamadan sürdürüyoruz. En önemsediğimiz projelerden birisi olan 'Hoşgeldin Bebek' Projemize başladığımızdan bu yana sizlerden gelen olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor.

Belediyecilik anlamında 3 yıl gibi kısa bir sürede, ilçe sahilinden, düğün salonuna, engelsiz kafesinden, aydınlatmalarına, çocuk parklarından, çöp konteynırlarının yeraltına alınmasından, kat artışına, alt yapısından, köprülü kavşağına, yollarının asfaltlanmasına kadar bunun gibi nice hizmetleri gerçekleştirdik. AK belediyeciliğin hizmeti her zaman baki kalacaktır. Bu süreçte tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Belediyecilik hizmet aşkı ve ekip işi olduğundan çalışmalarımızı ilçemizde yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımızın rahat huzurlu ve refah bir ortamda geçirmeleri için ekibimle birlikte durmadan, yorulmadan gecemizi gündüzümüze katarak hizmetlerimize devam ediyoruz

Hayata geçirdiğimiz bir diğer uygulama ise Çiftlikköy Belediyesi Çağrı Merkezimiz oldu. Vatandaşlarımız 444 89 12 no'lu hattımızdan bizlere ulaşarak talep ve şikayetlerini dile getirebiliyorlar. Gelecek için temel bir hedefimiz var, en başta da bahsettiğim gibi temel sorunlarımızı çözdükten sonra artık Çiftlikköy'ü bir marka yapmak ve bir kültür kenti haline getirmek.

Halkımıza verdiğimiz sözleri, yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kampüsü olan büyük bir üniversiteyi ilçemize kazandırmak için temaslarımız da sürüyor. Yaşanabilir, akşam olunca herkesin evine çekildiği değil, 24 saat yaşayan, canlı, modern, sorunsuz bir Çiftlikköy'ü sizler, bizler, çocuklarımız, herkes hakediyor.Bu yolda en büyük güç ve motivasyonumuz, her zaman olduğu gibi sizlerin sevgisi, desteği ve yol arkadaşlığı olacaktır. Allah'ın izni ve sizlerin teveccühü ile bu zorlu görevi hep birlikte başaracağımıza inanıyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum. Sevgi ile..

Ali Murat SİLPAGAR

Çiftlikköy Belediye Başkanı

 Tel : +90 226 300 00 97
 Faks : +90 226 300 00 98
 E-mail : info @ yalovazirvekent.com.tr
 Adres : MEHMET AKİF ERSOY MAH. KÖPRÜBAŞI SOK. NO:5 / 9 Çiftlikkköy - Yalova / Türkiye